Trasa do Matki

W tym roku pielgrzymi poznają nowe drogi wiodące na Jasną Górę.

Na początek warto zaznaczyć, że pielgrzymka wyruszy nie 29 lipca, a 2 sierpnia! To ze względu na Światowe Dni Młodzieży, które zakończą się w Krakowie dopiero 31 lipca.

Automatycznie przesunie się więc termin wejścia przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. Zamiast dotychczasowego 7 sierpnia będzie to 10 sierpnia.

Ze względu na ŚDM nie będzie w tym roku marszu gwiaździstego, czyli zejścia grup z poszczególnych rejonów diecezji. W ten sposób dojedzie tylko jedna grupa - nr 3 z Bolesławca. Ale o tym w osobnym artykule.

Ze względu na krótszy czas przejścia zmieni się też nieco trasa. Wróci m.in. stara i znana baza noclegu, jaką był "legendarny" Sieraków Śląski, i pojawi się nowa miejscowość - Lasowice Wielkie.

Oto pełna trasa:

2 sierpnia (wtorek) Legnica – Ujazd Górny (29,9 km)

3 sierpnia (środa) Ujazd – Tyniec (32,3 km)

4 sierpnia (czwartek) Tyniec – Oława (wieczorem nabożeństwo pokutne) z Bramą Miłosierdzia (28,1 km)

5 sierpnia (piątek) Oława – Lubsza (22 km) + via dolorosa

6 sierpnia (sobota) Lubsza – Pokój (27 km)

7 sierpnia (niedziela) Pokój – Lasowice Wielkie (32 km)

8 sierpnia (poniedziałek) Lasowice Wielkie – Sieraków Śląski (31 km)

9 sierpnia (wtorek) Sieraków Śl. – Blachownia (31,7 km)

10 sierpnia (środa) Blachownia – Częstochowa (18 km)

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.