Jedyneczka to Jedyneczka

Przez ponad 20 lat to oni jako piersi wchodzili do jasnogórskiej kaplicy.

Grupa nr 1 tworzą pielgrzymi pochodzący z parafii Zagłębia Miedziowego tj.: Lubina, Polkowic, Ścinawy i okolicznych miejscowości.

Patronką grupy jest św. Barbara, a kolorem rozpoznawczym- czerwony. Grupa przeżywa rozkiwit, ponieważ liczy ok. 160 osób: jest największa, rozmodlona, rozśpiewana i bardzo zdyscyplinowana. Jak wypowiedział  Główny Przewodnik: charyzmatyczna w wielu aspektach. Wszyscy tworzą jedną wielką rodzinę.

Przewodnikiem grupy jest młody proboszcz w par. pw. św. Urszuli w Gwizdanowie ks. Tomasz Hęś

W grupie od kilku lat prężnie funkcjonuje tzw. Rada Starszych: Wojciech i Ania- modlitwa różańcowa, Janusz- poranne ćwiczenia i świecki kaznodzieja, Bezhabitowa Renia- godzina miłosierdzia, doktor Mariusz – zawsze miał pod ręką tabletki, a ich Grupa Wsparcia to: Ryszard, Krystyna i Wiesław.

Przez ponad 20 lat to członkowie tej grupy wychodzili z Legnicy jako pierwsi i jako tacy też wkraczali do kaplicy cudownej obrazu na Jasnej Górze. Na czele grupy szedł wówczas górnik ubrany w strój galowy w rękach trzymając krzyż pielgrzymki. Zmieniło się to w 2015 roku, kiedy to pod jasnogórski szczyt weszli jako ostatni.

Strona na której można podglądać bieżące wydarzenia grupy nr 1 -TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.