Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Pierwsze ofiary "Anakondy"

We wtorek w nocy pod Świętoszowem w kolumnę samochodów amerykańskiej armii uderzył samochód osobowy. Jedna osoba zginęła, druga jest w ciężkim stanie.

Jak poinformował płk. Marek Pietrzak, szef Centrum Prasowego ćwiczenia "Anakonda-16", do zdarzenia doszło ok. 23.30 na autostradzie w okolicach Świętoszowa.

Na miejsce przyjechały trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Bolesławca, jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej i jeden Wojskowej Służby Pożarniczej.

Jak poinformował mł. bryg. Piotr Pilarczyk z PSP w Bolesławcu, samochód cywilny uderzył z wielkim impetem w cysternę ciągniętą przez wojskową ciężarówkę.

- Samochód wojskowy włączał się do ruchu, wyjeżdżając z lasu, więc kierowca mógł się tego nie spodziewać - wyjaśnia. Do wypadku doszło pomimo zabezpieczenia kolumny wojskowej przez odpowiednie służby ruchu drogowego.

Jak poinformował płk. Marek Pietrzak, sprawą wypadku zajęła się już prokuratura rejonowa w Bolesławcu, choć prawdopodobnie sprawa trafi ostatecznie do prokuratury okręgowej w Poznaniu.

Ćwiczenia "Anakonda-16", w ramach których przemieszczała się amerykańska kolumna, to największe przedsięwzięcie wojskowe w Polsce od 25 lat. Bierze w nim udział ponad 30 tys. żołnierzy z 18 państw będących w strukturach NATO i pięciu państw sprzymierzonych.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma