GN 42/2020 Archiwum

Czesi modlą się za ŚDM!

Pavel Pudil, mieszkaniec Chrudimia w diecezji Hradec-Kralove, specjalnie w tym celu stworzył stronę internetową.

Na stronie internetowej www.prayersforwyd.com/index znajdziemy m.in. zakładkę "Przyłącz się do modlitwy" (Přidej se k modlitbě), gdzie należy wpisać swoje imię lub nick, adres internetowy oraz miasto, z którego się pochodzi.

Na podany przez nas adres internetowy przyjdzie podziękowanie od autora strony za przyłączenie się do wspólnej modlitwy. W zakładce "Jak i kiedy się modlić?" (Co a kdy se modlit?) znajdziemy prośbę, aby naszą modlitwę (Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu) odmówić zawsze około godz. 21.

W zakładce "Zaproś przyjaciół" (Pozvi přátele) możemy zaprosić do modlitwy innych. Jak wyjaśnia Pavel Pudil, autor tego przedsięwzięcia, pomysł przyszedł mu do głowy podczas adoracji Najśw. Sakramentu.

- Pomyślałem, że trzeba więcej modlić się za przebieg Światowych Dni Młodzieży i połączyć się w modlitwie z tymi, którzy pojadą do Krakowa, jak również z tymi, którzy będą nas wspierać pozostając w swoich domach - mówi. Jak dodaje, sam będzie członkiem diakonii technicznej w czeskiej grupie. Strona działa w języku czeskim, angielskim i słowackim. Autor nie wyklucza dodania kolejnych opcji językowych. Jednak, jak podkreśla, od liczby zarejestrowanych ważniejsza jest wspólna modlitwa.

Zainteresowanie czeskiej młodzieży wyjazdem na ŚDM jest spore, biorąc pod uwagę stopień zeświecczenia tego kraju. Ostatnie dane, które pojawiły się na stronie internetowej diecezji Hradec Kralove, mówią zarejestrowanych już ok. 4 tysiącach osób.

Wielu z nich prawdopodobnie odwiedzi także w tę sobotę (28.05) sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Do tego miejsca zmierzać będzie bowiem narodowa czeska pielgrzymka, do której zgłosiło się na razie ok. 3 tys. osób.

Mszy św. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia przewodniczył będzie kard. Dominik Duka, obecnie prymas Czech a wcześniej biskup diecezjalny Hradec Kralove. Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi z kolei obecny ordynariusz tej diecezji bp Jan Vokal.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama