Nowy numer 44/2020 Archiwum

Modlitwa, muzyka, śpiew...

Już w najbliższy czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Złotoryi zapełni się śpiewem i modlitwą. 5. Koncert Uwielbienia odbędzie się pod hasłem "Pan mój i Bóg mój".

Gościem parafii i prowadzącym koncert będzie franciszkanin, o. Łukasz Buksa. Zakonnik już od wielu lat jest gościem parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi.

O. Buksa będzie miał w swojej ewangelizacji ogromne wsparcie w postaci parafialnej scholi młodzieżowej. Jej członkowie nie pierwszy raz wystąpią na Koncercie Uwielbienia. Nie pierwszy też raz w towarzystwie franciszkańskiego zakonnika.

- Schole prowadzę od 1999 roku, ale jej historia jest starsza - mówi Marek Terembuła.

- Od lat koncertujemy, wspierając muzycznie i wokalnie święta kościelne. Nasze śpiewanie to muzyczna ewangelizacja, głównie przy okazji rekolekcji wielkopostnych lub adwentowych - wyjaśnia.

Schola spotyka się najczęściej trzy razy w tygodniu - podczas Mszy świętej w niedzielę, na próbie i raz w tygodniu na wspólnej modlitwie. Należy do niej obecnie ok. 30 osób obojga płci, w wieku od kilkunastu do 35 lat. Nazwa "schola młodzieżowa" jest tu więc jak najbardziej na miejscu.

Każdy koncert tej grupy jest niezwykłym przeżyciem duchowym dla słuchaczy. Dlatego warto w ten czwartek znaleźć trochę czasu i o godz. 19 zająć miejsce w kościele pw. Narodzenia NMP. Koncert Uwielbienia odbędzie się w ramach Roku Miłosierdzia.

Warto dodać, że w trakcie koncertu będzie można wesprzeć potrzebującą pomocy Katarzynę Żwakułę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama