Nowy numer 49/2020 Archiwum

Jak koordynować, jak zapobiegać?

W Jeleniej Górze obradowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Omawiano m.in. błędy w szkoleniu kierowców.

Rada spotkała się w Urzędzie Miasta. Obecni byli m.in. samorządowcy miejscy, powiatowi i gminni, komendanci policji, straży pożarnej i straży miejskiej, pogotowia ratunkowego oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Oprócz spraw dotyczących poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz sposobów ograniczenia wypadków, mówiono m. in. o zmianach przepisów dotyczących szkolenia
kierowców. Robert Tarsa, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zwrócił uwagę na podstawowe błędy jakie mają miejsce podczas szkolenia kierowców.

Podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze, omówił z kolei główne przyczyny wypadków na drogach, przedstawiając jednocześnie swoje propozycje zmian w organizacji ruchu.

Sprawozdania z podejmowanych działań ratowniczych przedstawili bryg. Jerzy Sładczyk, komendant Miejski PSP oraz przedstawicielka Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Jak mówi podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze podczas posiedzenia omówiono także zakres współpracy służb podczas zdarzeń drogowych.

- Chodzi o współpracę z samorządami, działania profilaktyczne oraz zmiany w inżynierii drogowej, które mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa, tak jak w przypadku przebudowy niebezpiecznego przejścia dla pieszych przy ul. Podgórzyńskiej - wyjaśnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama