Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zmarł ks. Czesław Paruch

Odszedł do Pana proboszcz i kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Wilkowie.

W piątek 20 maja odszedł do Pana ks. Czesław Paruch, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wilkowie oraz kustosz miejscowego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Był też dziekanem dekanatu Złotoryja, a także kanonikiem Honorowym Kapituł Krzeszowskiej.

Zmarły przeżył w kapłaństwie 35 lat, a święcenia prezbiteratu przyjął 31 maja 1981 roku. Służył ludziom i Bogu jako wikariusz w Świerzawie oraz Złotoryi. Następnie już jako proboszcz w bogatyńskiej parafii pw. św. Marii Magdaleny, Miłosierdzia Bożego w Jaworze, Pisarzowicach koło Lubania oraz Męcince. W Wilkowie pracował od 2009 roku.

Msza święta pogrzebowa oraz pogrzeb kapłana odbędą się w środę 25 maja o 12.00 w Wilkowie. Przewodniczył im będzie bp Zbigniew Kiernikowski.

Dzień wcześniej o godz. 18 odbędzie się eksporta do kościoła parafialnego i Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka.

Oto nasze artykuły o wilkowskim sanktuarium TUTAJ

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma