Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Wirtualny przewodnik po Broumovie

Klasztorna nowinka spodoba się miłośnikom historii i nowoczesnych technologii. Wystarczy mieć ze sobą smartfona.

Wystarczy zbliżyć swój telefon do kodu QR, aby po chwili dowiedzieć się wielu ciekawostek o klasztorze.

- Na przykład tego, którzy sławni studenci uczęszczali do klasztornego gimnazjum, dlaczego miejscowa studnia spędza sen z powiek uczonym oraz jak ukarano broumovskich buntowników z XVII wieku - wylicza Aleš Freiwald z Centrum Edukacji i Kultury Klášter Broumov.

Nowy przewodnik wirtualny po klasztorze jest bezpłatny. Obejmuje siedem części tematycznych: Kalwarię, szkolnictwo klasztorne, budynek prałatury, studnię, portal św.
Wojciecha, barokową balustradę oraz ogrody klasztorne. Każdy z tych "przystanków" ma swoje specjalne oznaczenie.

- Przewodnik wirtualny to znakomite rozwiązanie dla miłośnikó historii ale także nowych technologii. Oczywiście jest tylko dopełnieniem klasycznej formy zwiedzania - zaznacza Freiwald.

Pobenedyktyński klasztor w Broumovie znajduje się niedaleko Krzeszowa. Oba założenia dzieli niespełna 30-kilometrowa droga przez Mieroszów i Mezimesti.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma