Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Kociołek o cudzie

To będzie spotkanie z Grzegorzem Górnym, a tematem: cuda eucharystyczne.

Już w najbliższy piątek, 20 maja, o 18.30 rozpocznie się Salezjański Kociołek Kultury. Gościem będzie Grzegorz Górny, dziennikarz, publicysta, pisarz. Wygłosi on prelekcję "Legnica i Sokółka - cuda eucharystyczne oraz inne zjawiska nadprzyrodzone".

O wydarzeniu z Legnicy, które ma znamiona cudu eucharystycznego, poinformował ostatnio w specjalnym komunikacie biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Chodzi o to, co miało miejsce w parafii św. Jacka w Legnicy 25 grudnia 2013 r., kiedy to na Hostii pojawiły się czerwone przebarwienia.

Zakład Medycyny Sądowej orzekł w ekspertyzie, że "Całość obrazu (...) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego (...)" ze zmianami, które "często towarzyszą agonii". Natomiast badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodzenie tkanki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma