Nowy numer 44/2020 Archiwum

Coś dla przyszłych mam

Jak wrócić do stanu sprzed ciąży? Jak zostać mistrzynią chustonoszenia? Odpowiedzi w poradni.

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. św. Joanny Beretty Molli w Lubinie ma dla rodziców małych dzieci dwie ciekawe inicjatywy.

Pierwsza z nich to zajęcia z noszenia dzieci w chustach. Stąd i ich nazwa: "Warsztaty z chustonoszenia". Podczas nich będzie można się dowiedzieć, jakie są zalety noszenia dzieci w chustach i jak bezpiecznie to robić, oraz nauczyć się dwóch podstawowych rodzajów wiązań (na lalkach ćwiczeniowych oraz na własnym dziecku).

Warsztaty poprowadzi psycholog Paulina Cybuch „Chustodziejka”, żona i mama. Odbędą się one w sobotę 4 czerwca w SP nr 10 w Lubinie (ul. Wyszyńskiego 3). Planowane są dwie sesje warsztatowe: o 10.00 dla rodziców dzieci w wieku od urodzenia do 3. miesiąca życia z nauką wiązań kieszonka i kangur; oraz o 13.00 dla rodziców dzieci w wieku od 3. do 7. miesiąca życia z nauką wiązania typu kieszonka oraz wiązania chusty kółkowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy do 1 czerwca pod nr. 697 672 275 lub na e-mail: poradniajbm@diecezja.legnica.pl.

Drugą propozycją są warsztaty o nazwie „Poród - i co dalej ze mną?”, które odbędą się 3 czerwca (piątek) o 17.00 w SP nr 10 w Lubinie. Zaproszone na nie powinni się czuć szczególnie rodzice oczekujący narodzin dziecka. Na warsztatach będzie można dowiedzieć się, jakie zmiany zachodzą w organizmie kobiety w czasie ciąży i połogu, jak długo i w jaki sposób organizm kobiety wraca do stanu sprzed ciąży i jak usprawnić ten proces, jakie zmiany emocjonalne towarzyszą kobiecie w pierwszych dniach po porodzie i w połogu, i jak je przetrwać, jak wspierać kobietę w tym trudnym okresie.

Warsztaty poprowadzi Krystyna Szwaja, położna z dużym doświadczeniem zawodowym, pracująca na oddziale położniczo-ginekologiczym i neonatologicznym w szpitalu w Lubinie, mama dwójki dorosłych dzieci.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapisy i dodatkowe informacje do 29 maja pod numerem telefonu i e-mailem poradni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama