GN 42/2020 Archiwum

O nauczaniu papieża wiedzą wszystko

Aleksandra Iwanowska i Michał Jóźków laureatami 8. Olimpiady Myśli Jana Pawła II, która odbyła się w Bolesławcu. Tym razem gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich pisali test o rodzinie.

Olimpiada odbyła się w Gimnazjum Samorządowym nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir. W szranki stanęli uczniowie z całego Dolnego Śląska.

Młodzież została tam zaproszona, aby zgłębiać nauczanie św. Jana Pawła II i dzielić się refleksjami na temat wartości w życiu młodego człowieka. Tematem przewodnim było przesłanie papieża: "Głoście wartość rodziny".

Uroczystego rozpoczęcia olimpiady dokonał ks. dr Jarosław Kowalczyk, dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej. Potem uczestnicy przez godzinę zmagali się z niełatwym testem.

Komisja Komitetu Wojewódzkiego Olimpiady po sprawdzeniu prac ogłosiła wyniki:

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajął Michał Jóźków z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, drugie - Katarzyna Marusiak z I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, a trzecie - Wiktoria Przybylska z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Aleksandra Iwanowska z Liceum Ogólnokształcące nr 12 we Wrocławiu. Drugą lokatę zdobyła Agata Rompała reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu, a trzecie - Klaudia Kowalik z tej samej szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Piotra Romana, prezydenta Bolesławca.

Laureaci olimpiady na szczeblu wojewódzkim pojadą w czerwcu do Ciechanowca (woj. podlaskie), aby tam reprezentować swoje województwo i swoje szkoły w finałowym etapie ogólnopolskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama