Nowy numer 28/2018 Archiwum

Sercem malowane

Katarzyna Knapik z Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu wygrała XIV Plener Plastyczny Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

W tegorocznej odsłonie tego przedsięwzięcia skupiono się na odtwarzaniu piękna zabytków i pejzażu Legnickiego Pola.

Zabrało się za to niełatwe zadanie blisko stu uczestników z 12 placówek, m.in. warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz szkół integracyjnych. Obecni byli także podopieczni domów pomocy społecznej z Legnicy, Legnickiego Pola, Jawora, Szklar Górnych i Złotoryi.

Pogoda dopisała, a zatem powstające w pełnym słońcu prace musiały emanować energią swoich autorów. Gdy już zostały ukończone, zaprezentowano je na specjalnie udekorowanym placu sportowo-rekreacyjnym miejscowej szkoły, wśród kwitnących kasztanów i bzów. Jury nie miało łatwego zadania.

Ostatecznie grand prix XIV Pleneru Plastycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zdobyła Katarzyna Knapik z DPS w Legnickim Polu. Nagrodę tę ufundował Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego koła TPD.

Przyznano także zbiorowe wyróżnienia specjalne. Otrzymały je Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Jawora, Zespół Placówek Specjalnych z Legnicy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Złotoryi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Szklar Górnych oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej im. A. Krakowskiego z Legnicy.

Prace były, jak zwykle, wyjątkowe. Tak, jak wyjątkowy był każdy z artystów   Prace były, jak zwykle, wyjątkowe. Tak, jak wyjątkowy był każdy z artystów TPD Legnica Wyróżnienia specjalne otrzymali: Paweł Michalczuk, Martyna Klemeńska, Agnieszka Jarzyńska, Helena Świątek, Kamil Cieciura, Jowita Terlecka, Elżbieta Skrok, Anna Strzałkowska, Angelika Steinborn i Agnieszka Warzyńska.

Wyróżnienia: Klaudia Karpińska, Maria Buczkowska, Dawid Andrzejczyk, Łukasz Smus, Marcel Lisiński, Grzegorz Kuśta, Paulina Stosik, Aneta Czerwińska, Magdalena Baczmańska, Sandra Lesiak i Zofia Polakowska.

Puchary i nagrody rzeczowe ufundowali m.in. Urząd Miasta w Legnicy, Starostwo Powiatowe w Jaworze, Urząd Gminy w Legnickim Polu, Zespół Szkół w Legnickim Polu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej i Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu.

Plener został objęty honorowym patronatem Henryka Babuśki, wójta Legnickiego Pola i wiceprzewodniczącego Społecznej Rady Programowo-Doradczej Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy. W podsumowaniu pleneru i wręczeniu nagród wzięli udział m.in. bp Marek Mendyk, diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych, oraz samorządowcy. Plener zorganizowali wspólnie Oddział Miejski i Oddział Powiatowy TPD w Legnicy oraz Zespół Szkół w Legnickim Polu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma