Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nie ma lepszego od Jana Pawła II!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zabrało dzieci do Wadowic. Śladem papieża Polaka.

To była już dziesiąta taka wyprawa. Dzięki takim wyjazdom legnickie TPD stara się ingerować dzieci pełnosprawne z tymi niepełnosprawnymi. Trasa tegorocznej wyprawy przebiegała przez Legnicę, Kraków-Łagiewnik, Kalwarię Zebrzydowską, a także Wadowice oraz Inwałd, i sam Kraków.

Jak wspominają uczestnicy, niezwykłym punktem tegorocznej wędrówki było spotkanie w Pałacu Biskupów Krakowskich z wieloletnim najbliższym współpracownikiem papieża, kard. Stanisławem Dziwiszem, obecnym metropolitą krakowskim.

Spotkanie odbyło się w kaplicy z udziałem 52 uczestników – podopiecznych TPD i ich opiekunów. Kardynał Dziwisz uścisnął rękę każdemu z obecnych. Prezes TPD Kazimierz Pleśniak przedstawił uczestniczących w spotkaniu i poinformował o działalnościach legnickiego oddziału TPD, niesieniu pomocy dzieciom i o upowszechnianiu wiedzy o św. Janie Pawle II jako wzorze osobowy dla młodych. Przypomniał też o historycznej wizycie papieża w 1997 r. w Legnicy.

Kardynał Dziwisz przypomniał o szczególnej miłości i trosce św. Jana Pawła II do dzieci i młodzieży. Omówił zbliżające się Światowe Dni Młodzieży. Na zakończenie hierarcha udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa i zwrócił uwagę na towarzyszący spotkaniu śpiew ulubionej pieśni papieskiej „Barki” – wykonanej z wyjątkowym zaangażowaniem przez dzieci i młodzież.

Na prośbę organizatorów wycieczki kardynał pobłogosławił pamiątkę, kupione w Wadowicach popiersie św. Jana Pawła II, które będzie towarzyszyło organizowanym przez TPD dwa razy w roku Dniom Pamięci o św. Janie Pawle II. Od młodych legniczan i TPD otrzymał zaś okolicznościowe upominki związane z naszym regionem i życzenia z okazji imienin. Dzieci i młodzież otrzymali od kardynała słodycze.

Delegacja TPD zapaliła też znicze przed znajdującym się na dziedzińcu Pałacu Biskupów Krakowskich pomnikiem św. Jana Pawła II.

Wycieczki „Szlakiem św. Jana Pawła II” od 2007 r. dofinansowuje Urząd Miasta w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama