Nowy numer 44/2020 Archiwum

Gość z silnego Kościoła

W Krzeszowie w najbliższą sobotę wielkie czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

W sobotę przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego w krzeszowskim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej spotkają się członkowie i sympatycy Odnowy w Duchu Świętym. Początek tego modlitewnego i jedynego w swoim rodzaju czuwania zaplanowano na godz. 19. W tym czasie odbędą się konferencje i modlitwa o wylanie Ducha Świętego (modlitwa wstawiennicza kapłanów z nałożeniem rąk). O północy rozpocznie się Eucharystia Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

- Są zasadniczo dwa powody, dla których warto przyjechać, nawet nie będąc w Odnowie w Duchu Świętym. Po pierwsze, jest to okazja przeżywania zesłania we wspólnocie Kościoła i Odnowy. Będzie to też okazja do specyficznej modlitwy, która angażuje wszystkich obecnych i zachęca ich do udziału i śpiewu. Dzięki temu intensywnej słuchają i odpowiadają na głoszone słowo Boże - mówi ks. Jarosław Święcicki, kościelny asystent Odnowy w diecezji legnickiej.

Dodatkowym argumentem dla przyjazdu może być osoba o. Josego Maniparambila, charyzmatyka. - Reprezentuje on bardo dobry poziom nauczania katolickiego. Z wykształcenia jest biblistą. Za nim stoi bardzo długa tradycja Kościoła w Indiach, bo sięga ona według tradycji aż I wieku po Chrystusie. Tam Kościół jest bardzo mocny Duchem - mówi ks. Jarosław Śwęcicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama