Nowy numer 47/2020 Archiwum

Grodowiec czeka

Za dwa tygodnie warto wyruszyć na krótką, ale piękną pieszą pielgrzymkę.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polkowicach po raz 11. organizuje Pieszą Pielgrzymkę z Polkowic do sanktuarium Maryjnego w Grodowcu. Odbędzie się ona 28 maja. Przebiegać będzie pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni”. Słowa te są częścią hymnu Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie, a ta pielgrzymka jest formą przygotowań do tego wydarzenia.

W tym roku kazanie w trakcie Mszy św. w Grodowcu wygłosi ks. Przemysław Superson, koordynator przygotowań do ŚDM w diecezji legnickiej. Po Eucharystii odbędzie się koncert artysty o pseudonimie PAX.

Zapisy będą w każdą niedzielę maja (7, 14 i 21 maja) oraz w Uroczystość Bożego Ciała (26 maja) przy kościołach św. Michała i św. Barbary w Polkowicach. Rejestracja uczestników pielgrzymki będzie trwać od 8.30 pod kościołem św. Michała w Polkowicach, zaś sama pielgrzymka rozpocznie się o 9.00 w tymże kościele.

Trasa przemarszu będzie wiodła przez główne ulice Polkowic, następnie przez Trzebcz, gdzie przy dębie papieskim odbędzie się spotkanie z leśnikami, potem przez Komorniki, gdzie przygotowany zostanie poczęstunek (pomysł mieszkańców tej wsi), po czym pielgrzymka przejdzie przez Żuków do Grodowca.

O 13.30 odprawiona zostanie Msza św.. Po Mszy zaplanowano grill, a o 16.00 koncert. Powrót do Polkowic planowany jest na ok. 17.30, będzie podstawiony autobus.

Plan pielgrzymki:

8.30 – recepcja;

9.00 – błogosławieństwo i wyjście; W trakcie pielgrzymki spotkanie z leśnikami przy Dębie Papieskim w Trzebczu i krótki postój z poczęstunkiem w Komornikach-inicjatywa mieszkańców wsi;

ok. 13.00 – przyjście do Grodowca;

13.30 – Msza w sanktuarium w Grodowcu

15.00 – obiad (grill przy kościele w Grodowcu);

16.00 – koncert rapera PAX;

17.30 – powrót do Polkowic (podstawiony autokar).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama