Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czesi zbierali na wyjazd do Krakowa

6,6 mln koron przekazali wierni swojej młodzieży, aby ta mogła pojechać na Światowe Dni Młodzieży. Dzięki tej pomocy latem do Polski przyjedzie rekordowa liczba młodych pątników zza naszej południowej granicy.

Datki zbierano we wszystkich czeskich parafiach w niedzielę 6 marca. Zebrana kwota, w przeliczeniu na polską walutę, to ponad milion złotych.

Jak wyjaśnia Łukasz Peska, rzecznik kurii w Hradec Králové, pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na dofinansowanie przejazdu do Polski oraz pobytu młodych Czechów w polskich diecezjach.

- Oprócz tego poszczególne diecezje czeskie pomagają w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa osobom z rodzin wielodzietnych i ubogich, a także młodzieży zaangażowanej w różne inicjatywy kościelne - dodaje.

Według danych z końca kwietnia w ŚDM w Krakowie chce wziąć udział ponad 5 tys. Czechów. Byłby to rekord w historii udziału naszych południowych sąsiadów w Światowych Dniach Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma