GN 42/2020 Archiwum

Dzień Dziecka coraz bliżej

Caritas Diecezji Legnickiej zaprasza na festyn rodzinny "Bądźmy razem". W programie m.in. koncerty, konkursy, gry i zabawy.

2 czerwca boiska sportowe w parku Miejskim w Legnicy zapełnią się rodzinami. Dzień Dziecka organizuje jak zwykle legnicka Caritas.

- Do wspólnej zabawy zapraszamy co roku wszystkie dzieci z miasta i powiatu legnickiego oraz Szkolne Koła Caritas z całej diecezji - mówi Łukasz Żygadło z Caritas. - Planujemy udział całych rodzin i przynajmniej 3 tys. dzieci - dodaje.

Wspólne spotkanie rozpocznie się Mszą św. w katedrze legnickiej o godz. 10. Następnie barwny korowód uczestników festynu wyruszy do parku Miejskiego na teren boisk bocznych.

Wśród atrakcji, jakie przewidziano, znalazły się m.in. koncerty i występy artystyczne, pokazy służb mundurowych, zabawy i gry zręcznościowe, konkursy z nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymają także gorący posiłek.

- Naszym pragnieniem jest, aby każde dziecko uczestniczące w festynie otrzymało paczkę upominkową, której ufundowanie zadeklarowała już jedna z sieci sklepów spożywczych. W tym roku do rozdania będzie 2,5 tys. takich paczek - mówi Łukasz Żygadło. Zakończenie festynu przewidziano na godz. 15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama