Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Do rady i do kontaktów

Po wiosennych wyborach do Legnicy zjechali przedstawiciele rad parafialnych i dziekani z całej diecezji. Biskup legnicki mocno podkreślił, że zależy mu na realnym kontakcie z radami.

- Zależy mi bardzo na realnym kontakcie z członkami rad parafialnych co do spraw, które ich dotyczą - mówił dziś bp Zbigniew Kiernikowski w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. - Mam do was numery telefonów i sam udostępniam wam swój. Proszę, aby kontakt ten był jak najbardziej realny. Głównie wtedy, kiedy zaistnieją jakieś ważne sprawy, a wiem, że takie sprawy są. Zachęcam was, abyście nie czekali z nimi do wizytacji. Zależy mi na odpowiedzialnym kontakcie i rozmowie - mówił do przedstawicieli rad parafialnych ordynariusz legnicki.

 

 

Bp Zbigniew dużo miejsca poświęcił zachęcaniu rad do bezpośredniego z nim kontaktu   Bp Zbigniew dużo miejsca poświęcił zachęcaniu rad do bezpośredniego z nim kontaktu Roman Tomczak /Foto Gość Było to pierwsze spotkanie w tym gronie po wyborach do rad parafialnych z przełomu lutego i marca. Teraz rady zostały zaprezentowane przez poszczególnych księży dziekanów. W sumie na sali było obecnych około tysiąca osób, swoisty rekord tego miejsca.

Bp Zbigniew Kiernikowski omówił także rolę rad parafialnych w kontekście teologicznym. Przytoczył cytaty z dokumentów Soboru Watykańskiego II, które podkreślają rolę rad parafialnych.

- To dobrze, że rady się spotkały - mówił bp Zbigniew - ale mam wrażenie, że nie zawsze są one świadome czym są, że nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, co znaczą. Należy także czasami dowartościować rolę rad oraz ich komunikacji z pasterzami - powiedział bp Kiernikowski.

W planie spotkanie było także omówienie zasad działania innego gremium, które powstało po to, aby bezpośrednio komunikować się z ordynariuszem - Rady Katolików Świeckich przy Biskupie Legnickim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma