Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Policja podsumowała majówkę

1 osoba zabita, 40 rannych. To bilans pięciu dni na dolnośląskich drogach. "Te liczby nie odbiegają od ilości zdarzeń w zwykłe dni" - informuje policja.

Jej funkcjonariusze przeprowadzili podczas majówki ponad 6 tys. interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 289 osób oraz zatrzymali 100 osób poszukiwanych. 

Od piątku do wtorku (29.04-03.05) na dolnośląskich drogach policja zatrzymała 118 nietrzeźwych kierowców. Jednak zdaniem funkcjonariuszy długi majowy weekend na dolnośląskich drogach był spokojny.

- Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiegła od liczby zdarzeń odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych - mówi asp. szt. Paweł Petrykowski z KWP we Wrocławiu.

- W ciągu pięciu minionych dni doszło w naszym regionie do 30 wypadków, w których 40 osób zostało rannych.

Niemniej jednak brak rozwagi i nonszalancja na drogach, to wciąż główne przyczyny zaistniałych zdarzeń. Niestety jeden, w gminie Białołęka, okazał się śmiertelny - relacjonuje policjant. 

W ub. roku podczas czterodniowego majowego weekendu w wypadkach zginęły 3 osoby.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma