Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Tu już nie ma chleba...

– Każdy cud eucharystyczny każe nam się zastanowić, przed czym klękamy – mówił w Legnicy ks. dr Krzysztof Wiśniewski.

To spotkanie DLP nie było zaplanowane. Zorganizowano je po ogłoszeniu przez biskupa legnickiego komunikatu w sprawie wydarzenia o znamionach cudu eucharystycznego w legnickim kościele św. Jacka. Zaproszono na nie eksperta, autora książek i publikacji o cudach eucharystycznych.

Ks. dr Krzysztof Wiśniewski, członek diecezjalnej komisji badającej to, co zdarzyło się w Legnicy, zwrócił uwagę, że dla teologa nastąpił teraz okres wnikliwej obserwacji i analizy skutków tego wydarzenia. – Nastąpiła przemiana konsekrowanego chleba w ludzką tkankę. Teolog ma teraz prawo, a nawet obowiązek zapytać, co takiego się stało. Za czyją przyczyną? – mówił do zebranych. Dodał, że być może miną lata, zanim pojawią się pierwsze konkluzje co do zjawisk, jakie mogą być konsekwencją wydarzenia eucharystycznego. – Będziemy chcieli się dowiedzieć, czy to, co się stało, pochodzi od Boga i czy do Boga prowadzi – dodał. Uczony wyjaśniał także, że każdy cud jest tylko przygotowaniem nas na wydarzenie o wiele większe i ważniejsze – sakrament. – Cud nie przekazuje łaski wiary. Można doświadczyć cudu i nie uwierzyć. Przyjęcie sakramentu jest zaś spotkaniem z Panem Bogiem – mówił ks. Wiśniewski. Wykład poprzedziła Msza św. Było to 287. spotkanie DLP ’90 zorganizowane w klasztorze oo. franciszkanów w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma