Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pięć dni w klauzurze

Cysterki z St. Marienthal k. Zittau zapraszają dziewczęta na rekolekcje powołaniowe, zorganizowane w klasztorze najstarszego żeńskiego zgromadzenia zakonnego w Niemczech.

Jak informuje dr Beata Bykowska, pracownik pedagogiczny Fundacji Międzynarodowe Centrum Spotkań St. Marienthal, w rekolekcjach mogą wziąć udział dziewczęta, które potrafią komunikować się w języku niemieckim.

- Podczas Mszy świętych językiem liturgii będzie niemiecki i łacina. Natomiast zajęcia będą odbywały się po polsku - zapewnia.

Rekolekcje, które będą przebiegać pod hasłem "Posłuchaj, jaki plan ma Bóg dla ciebie", rozpoczną się 6 czerwca i potrwają pięć dni (do 10 czerwca).

Rekolekcje będą okazją do poznania życia codziennego w klasztorze (poprzez codzienny, bezpośredni kontakt z cysterkami), poznania logiki duchowości cysterskiej oraz prawie ośmiusetletniej historii tego miejsca. 

W codziennym programie rekolekcji są m. in. jutrznia (o 4.30!), nauka, tercja, koronka do Miłosierdzia Bożego, nieszpory i kompleta. Znajdzie się też czas do indywidualnego rozdysponowania. Rekolekcje są bezpłatne, trzeba tylko dojechać na własny koszt. Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji na temat rekolekcji można uzyskać u dr Beaty Bykowskiej pod nr. tel. 0048 602 888 617; 0049 358 23 77 366, lub mejlowo: b-bykowska@t-online.de. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma