Nowy numer 33/2018 Archiwum

Czekasz na ŚDM? To cię zainteresuje

Dzisiaj w nocy ruszają diecezjalne zapisy na wyjazd do Krakowa.

14 kwietnia o godz. 21 na stronie Domus Mariae rozpoczną się od dawna wyczekiwane zapisy na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

To ważna informacja, bo nie ma innej możliwości zapisania się na ŚDM jak przez diecezjalne centrum. A to działa on-line.

Na tej stronie będą się znajdowały wszystkie informacje dotyczące kosztów poszczególnych pakietów i przejazdu, warunki uczestnictwa i wykaz dokumentów niezbędnych do rejestracji. Znajdą się tam też dane, gdzie je składać i jak montować mikrogrupę.

- Wyjazd nie będzie możliwy bez wypełnionego formularza, który znajduje się na stronie. Tak dla wolontariuszy, którzy trudzą się i przygotowują „Dni w Diecezjach” w poszczególnych campusach naszej diecezji, jak i dla tych, którzy nie angażują się, a chcą po prostu pojechać do Krakowa na spotkanie centralne - mówi ks. Robert Bielawski.

Zapisy na stronie ogólnopolskiej potrwają do końca czerwca, ale diecezja legnicka ustaliła termin 31 maja jako datę kończącą zapisy, by każdą z mikrogrup zarejestrować i przekazać stosowne informacje dla opiekunów.

Diecezja legnicka już została zgłoszona do biura ŚDM jako tzw. makrogrupa. W jej ramach mogą powstawać mikrogrupy, czyli te wyjeżdżające z parafii, wspólnoty, szkoły. - I taką mikrogrupę jest w stanie zarejestrować tylko biuro diecezjalne. Nie może się ona zgłosić do ogólnopolskiego biura. Musi dokonać to przez nas. Po zarejestrowaniu przez księdza bądź innego opiekuna może się już organizować w parafii, szkole czy jakiejś wspólnocie - tłumaczy ks. Robert.

Jeżeli jesteś mieszkańcem miejscowości, w której nikt nie organizuje wyjazdu, musisz na stronie Domus Mariae odnaleźć najbliższą bądź znaną tobie mikrogrupę i zgłosić się do nich. I pojedziesz w jej ramach.

Szybka rejestracja jest ważna dla organizatorów wyjazdu z naszej diecezji, ponieważ z Legnicy będzie odjeżdżał specjalny i tylko nam podstawiony diecezjalny pociąg zabierający młodzież do Krakowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma