Nowy numer 25/2018 Archiwum

Górnicy na miedzi zarobią więcej

Miesięczna pensja zasadnicza w KGHM wzrośnie od stycznia średnio o 77 zł. To wynik kilkutygodniowych rozmów zarządu ze związkami zawodowymi.

W porozumieniu znalazł się także zapis, że w tym roku przeszeregowania pracowników odbywać się będą w ramach limitów środków na wynagrodzenia dla poszczególnych oddziałów na rok 2016.

Jak poinformowała Anna Osadczuk z departamentu komunikacji KGHM, w przypadku, kiedy w danym roku nie zostanie znowelizowana ustawa o podatku od niektórych kopalin, to zarząd i związki rozpoczną negocjacje w sprawie zmian w załączniku do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy regulującym wysokość nagrody z zysku.

- Jednocześnie ustalono nowe zasady corocznych negocjacji płacowych. Uzgodniono, że jeśli do końca lutego danego roku strony nie osiągną porozumienia w sprawie podwyżek, to stawki płac zasadniczych wzrosną o wskaźnik obliczony jako 0,8 wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (bez nagród z zysku) w czwartym kwartale ubiegłego roku - dodaje.

KGHM to dziesiąty światowy producent miedzi i trzeci co do wielkości producent srebra. Spółka produkuje obecnie około 500 tys. ton miedzi elektrolitycznej rocznie. Obecnie KGHM zatrudnia ok. 18 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma