GN 43/2020 Archiwum

Bolesławiec powołaniowo

Jak pamiętać o modlitwie za powołania? Najlepiej patrząc do portfela.

W najbliższą niedzielę Kościół rozpocznie tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Niedziela rozpoczynająca ten tydzień zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Dlatego właśnie tego dnia o 12.30 w bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu rozpocznie się Eucharystia w intencji powołań.

Podczas niej każdy chętny będzie mógł otrzymać niecodzienny prezent. Oczywiście nie będzie on za "Bóg zapłać", lecz zapłatą będzie zobowiązanie się do modlitwy o powołania. Tą pamiątką Niedzieli Dobrego Pasterza jest Dowód Przyjaciela Powołanych.

- Jest on wielkości karty płatniczej, dlatego spokojnie będzie można go schować do portfela. Zawsze można więc go mieć przy sobie. Na odwrocie jest modlitwa za powołanych. Rozdamy te pamiątki, by ludzie modlili się za powołanych i o powołania. Wierzymy, że ci którzy je otrzymają, choć raz dziennie westchną w tej intencji - mówi ks. Artur Kotrys, wikariusz bolesławieckiej parafii.

W pierwszym rzędzie dowody otrzymają członkowie bolesławieckiego koła Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

- Jestem w Towarzystwie ponieważ uważam, że trzeba w swoim najbliższym otoczeniu robić coś, by młodzi chcieli wstępować do zakonów i seminariów. Na naszych diecezjalnych spotkaniach nikt nie ukrywa, że jest coraz mniej powołań i kandydatów na kapłanów. Nie można załamywać rąk, tylko działać. Nikt nie oczekuje od razu złotych gór po naszej modlitwie czy zaangażowaniu. Ale trzeba rozmawiać, modlić się, promować kapłaństwo - mówi Stanisław Miller, szef bolesławieckiego koła.

Po modlitwach wszyscy są zaproszeni, by obejrzeć niecodzienny mecz piłkarski. Naprzeciwko siebie staną księża oraz bolesławieccy policjanci. Pierwszy gwizdek rozlegnie się o 15.00, a miejscem walki będzie boisko "Orlik" znajdujące się przy gimnazjum samorządowym nr 3 im. Jana Pawła II (ul. Słowackiego 2).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama