Nowy numer 48/2023 Archiwum

Ruszyły wypłaty 500+

Posłanka Ewa Szymańska oceniła pierwsze dni sztandarowego programu rządowego.

Program ruszył 1 kwietnia. Od tego dnia można składać wnioski o przyznanie takiego zasiłku. Już teraz drogą elektroniczną zostało złożone 200 tys. takich wniosków. Niektóre samorządy m.in. Lubin, rozpoczęły już wypłatę świadczeń. Inne np. Legnica, otrzymały już pierwszą transzę środków na wypłaty (140 tys. zł).

Ewa Szymańska na specjalnej konferencji prasowej przypominała: - Dotrzymaliśmy słowa. Tak jak mówiliśmy w kampanii wyborczej, tak zrobiliśmy. Sztandarowy program dla Polski, dla ratowania przed zapaścią demograficzną, stał się faktem - mówił Ewa Szymańska.

Posłanka mówiła też, że to nie był pomysł na wygranie ostatnich wyborów, lecz program powstawał już od 2013 roku. Będzie on jednak realną pomocą dla polskich rodzin pod warunkiem, że Polacy przekonają się, że będzie to program na wiele lat a nie tylko do następnych wyborów.

- Nikt kto będzie chciał wygrać wybory nie odważy się zabrać rodzinom tych pieniędzy. To będzie stały pieniądz, który na stałe zasili budżety rodzinne. Wierzę, że te pieniądze zostaną wydane na potrzeby rodzin a przez to będą wspierały polską gospodarkę - mówiła posłanka.

Słowa podziękowania padły też w kierunku samorządowców, za przygotowanie i wdrożenie całego programu. Jednocześnie Ewa Szymańska podkreślała, że to nie samorządowcy a politycy Prawa i Sprawiedliwości przygotowali i uchwalili takie wsparcie dla rodzin.

Szacuje się, że w całej Polsce zostanie wypłaconych nawet 17 mld zł z tytułu programu 500+. Jak duża jest to suma wskazuje przykład Bolesławca, gdzie według Agnieszki Gergont, rzecznik prasowej miasta, urzędnicy szacują, że w ciągu roku na lokalny rynek wpłynie nawet 12 mln zł więcej! Dla Legnicy czy Jeleniej Góry są to nawet dwa razy większe sumy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy