Nowy numer 49/2020 Archiwum

Rozwój skompresowany

Jedyne w Europie centrum logistyczne japońskiego koncernu Sanden Manufacturing Poland powstanie w Polkowicach. Producent sprężarek samochodowych zainwestuje tu 14 mln zł i stworzy min. 18 nowych miejsc pracy.

Decyzja o budowie centrum wiąże się z otrzymanym przez Sanden czwartym już zezwoleniem na prowadzenie dalszej działalności.

Z centrum logistycznego będą korzystały wszystkie europejskie spółki należące do tej korporacji. Centrum ma mieć ok. 6,5 tys. m2 powierzchni. Na początek.

- Planujemy później jego rozbudowę o kolejne 3 tys. m2 - informuje Tomasz Karwatka, dyrektor finansowy Sanden Manufacturing Poland (SMP). - To stąd będziemy wysyłali nasze towary m.in. do naszych oddziałów w Niemczech i we Francji - dodaje.

Sitech działa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) w Polkowicach już 12 lat. Do tej pory zainwestowała tutaj 633 mln zł, zatrudniając ponad 700 osób.

Rocznie SMP produkuje 1,6 mln sprężarek samochodowych, dostarczanych m. in. do montowni Volkswagena, Forda, Volvo, Jaguara czy McLarena.

Sanden w Polkowicach produkuje ponad 40 proc. kompresorów wytwarzanych przez tę grupę w całej Europie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama