Nowy numer 24/2018 Archiwum

To było tak...

Wspólnota WSD zaprasza na naukowe spojrzenie na bitwę pod Legnicą.

W najbliższą sobotę 9 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy odbędzie się konferencja historyczna z okazji 775. rocznicy bitwy pod Legnicą. Zapraszają na nią wspólnota WSD oraz Duszpasterstwo Ludzi Pracy '90.

Miejscem spotkania będzie, jak zwykle, aula WSD (ul. Jana Pawła II 1), a trwać będzie ono w godz. 10-13.30.

W programie prelekcje wybitnych znawców tematu: prof. dr. hab. Romualda Szeremietiewa, ks. prof. dr. hab. Stanisława Araszczuka, bp. Włodzimierza Juszczaka oraz dr Anny Sutowicz.

Dodatkowym wydarzeniem będzie recytacja rapsodu Stanisława Wyspiańskiego pt. „Bitwa pod Legnicą” w wykonaniu Tomasza Łysiaka, aktora, pisarza i dziennikarza.

Więcej informacji na stronach: www.seminarium.legnica.pl oraz www.dlp90.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma