Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Baptysterium u Miłosiernego przejdź do galerii

W święto Bożego Miłosierdzia w Jeleniej Górze otwarto niezwykłą kaplicę.

W Niedzielę Miłosierdzia w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze-Czarnym ks. Bogdan Żygadło, dziekan jeleniogórsko-kamiennogórskiego rejonu duszpasterskiego, poświęcił obraz oraz kaplicę Miłosierdzia Bożego. Data nie jest przypadkowa nie tylko ze względu na przypadające tego dnia święto miłosierdzia... - To ma być nasze wotum, nasze, czyli parafian i przyjaciół tego miejsca, za dar chrztu oraz Roku Miłosierdzia - mówi ks. Mariusz Majewski, proboszcz parafii.

Uroczystość zwieńczyła Suma, która tego dnia wyjątkowo została przesunięta aż na godz. 15.

Obrazy zamieszczone w kaplicy namalował Andrzej Boj Wojtowicz. On także wykonał wcześniej m.in. obrazy do drogi krzyżowej w tym samym kościele, a także wielki obraz nad prezbiterium przedstawiający świętych, proroków oraz apostołów. 

Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Legnickiego" nr 15/2016 na 10 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma