Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Rodzina 500+" ruszyła

Od dziś w całym kraju przyjmowane są wnioski o 500 zł na dziecko z rządowego programu. Na Dolnym Śląsku uprawnionych do nowego świadczenia może być nawet 300 tys. osób.

Od rana Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski, jeździ po województwie w ramach kampanii promocyjnej rządowego programu "Rodzina 500+". Tzw. 500busy wyjechały dziś z Wrocławia do Sobótki, Mietkowa, Wałbrzycha i Jeleniej Góry. Wszędzie, oprócz Jeleniej Góry, zaplanowano briefingi prasowe w tej sprawie.

Jak wyjaśnia Sylwia Jurgiel, rzeczniczka wojewody dolnośląskiego, urzędnicy wojewody będą w tych miastach informować o tym, gdzie, kiedy i jak można składać wnioski o przyznanie świadczenia. - Akcja ta nie jest jednorazowa - potrwa do końca czerwca. W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim działa także specjalna infolinia, pod którą można zadzwonić i uzyskać informacje na temat programu - wyjaśnia.

Te numery telefonów to: 71/ 340 61 11 oraz 71/ 340 61 17. Infolinia będzie czynna również w najbliższy weekend (2 i 3 kwietnia) w godzinach od 8.00 do 16.00.

Program "Rodzina 500+" to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o dochodach netto nieprzekraczających 800 zł na osobę lub 1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego otrzymają wsparcie także na pierwsze dziecko.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma