Nowy numer 44/2020 Archiwum

Legnica pożegna ks. Kaczkowskiego

W piątek zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego kapłana.

Eucharystia odbędzie się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na os. Piekary. Początek o 18.00.

Dzień modlitwy za śp. ks. Jana Kaczkowskiego został wybrany nieprzypadkowo, ponieważ właśnie w piątek w Sopocie odbędzie się jego pogrzeb. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się tam o 12.00.

Ks. Jan Kaczkowski gościł w legnickiej parafii 11 i 12 lipca zeszłego roku. - Pomyśleliśmy, by w ten sposób przypomnieć o jego lipcowej wizycie, a po drugie wspomnieć o tej naprawdę pięknej postaci. Wiadomo, modlitwa jest najważniejsza, stąd zaproszenie właśnie na Eucharystię.  Chcemy wspólnie modlić się o zbawienie jego duszy - mówi legniczanin Łukasz Laszczyński. - Wizyta ks. Jana w naszej parafii była okazją do poznania tego niezwykłego człowieka. Wielu z nas mogło osobiście z nim porozmawiać, często na temat własnych zmagań z chorobą i cierpieniem.

Wizyta ks. Jana w Legnicy została też upamiętniona przez niego samego w jego ostatniej książce, "Grunt pod nogami. Ksiądz Jan Kaczkowski nieco poważniej niż zwykle". Jest to zbiór kazań z ostatnich kilku lat, w tym kazania wygłoszonego w Legnicy 12 lipca zeszłego roku.

Tak opisywaliśmy wówczas jego spotkania z legniczanami: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama