Nowy numer 48/2020 Archiwum

Macie wielkie szczęście! przejdź do galerii

- Gościcie u siebie krzyż, który Jan Paweł II podarował młodzieży. To wielkie szczęście - mówił w Polkowicach bp Marek Mendyk. Symbole Światowych Dni Młodzieży do jutra pozostaną w sercu Zagłębia Miedziowego.

Wieczorna Eucharystia odbyła się dziś w obecności symboli ŚDM, które do Polkowic przyjechały z Chocianowa. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Do koncelebry stanęli m.in. ks. Marek Pluskota, proboszcz parafii pw. MB Królowej Polski (gospodarz uroczystości), dziekan ks. Jarosław Święcicki oraz ks. Tomasz Hęś z par. pw. św. Urszuli w Rudnej-Gwizdanowie.

Uroczystość powitania miała bardzo wzniosły przebieg. Symbole ŚDM zostały omodlone i okadzone tuż po wejściu do świątyni. Następnie młodzież umieściła je z szacunkiem w prezbiterium kościoła. Podniosłą atmosferę podkreślał uroczysty śpiew znakomitego chóru młodzieżowego oraz wspaniałej, kameralnej orkiestry.

W homilii do wiernych bp Marek skupił się głównie na dzisiejszym fragmencie Ewangelii. Zaznaczył, że miłosierdzie powinno cechować każdego z nas, bez względu na to, komu mamy wybaczyć jego winy. - Jezus pisał na piasku, a tłum -  chcąc wystawić Go na próbę - pytał, co zrobić z przyłapaną na nieczystości niewiastą. A Jezus pisał wtedy na piasku nasze grzechy. Bo On zna je wszystkie - mówił biskup Marek.

W powitaniu symboli Światowych Dni Młodzieży oraz we Mszy św. wzięło udział wielu mieszkańców miasta oraz wiernych z terenu gminy. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych.

Po Mszy św. obecni na powitaniu mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu orkiestry i chóru. Po koncercie przyszedł czas na całonocne czuwanie. Jutro symbole ŚDM odwiedzą dwie kolejne polkowickie parafie: pw. MB Łaskawej i św. Michała Archanioła oraz miejscowe szkoły.

Wieczorem Krzyż Młodych oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Opiekunki Ludu Rzymskiego) wyjadą z Polkowic do lubińskiej parafii salezjańskiej pw. św. Jana Bosko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama