Nowy numer 44/2020 Archiwum

Finały i finaliści przejdź do galerii

To początek końca wyłaniania tegorocznych mistrzów piłkarskich wśród ministrantów.

Sobota była kolejnym dniem piłkarskim Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Legnickiej. Rozegrano rejonowe finały eliminacji Turnieju Piłki Halowej Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej. Jest o co walczyć, ponieważ tylko mistrzowie otrzymają prawo wyjazdu na ogólnopolskie finały o Puchar "Króluj nam, Chryste".

Byliśmy na finałowym boju w Legnicy. Tutaj chłopcy grali w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Brodatego. W kategorii szkół podstawowych najlepsza była znowu parafia pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy. Drugie miejsce przypadło parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, trzecie - parafii pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, a czwarte - parafii pw. św. Jacka w Legnicy.

Wśród szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczyli piłkarze z parafii pw. św. Marcina w Jaworze, drugie - parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi w Legnickim Polu, trzecie - parafii pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, a czwarte - parafii pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy.

Najwyższa grupa wiekowa to szkoły ponadgimnazjalne. Tutaj parafia pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy wygrała z parafią pw. św. Tadeusza Apostoła.

- Wygraliśmy tu, w Legnicy, ale nie było łatwo. Gram drugi rok z rzędu i chyba w tym roku było trochę trudniej. Liczymy na zwycięstwo w turnieju finałowym. Wiem, jak potrafimy grać i wiem, że nie pokazaliśmy wszystkiego, na co nas stać. Pojedziemy i damy z siebie wszystko - mówi Wojciech Smyk z Jawora.

Z kolei w Zawidowie w turnieju wzięło udział 11 drużyn z 7 parafii z rejonu zgorzelecko-bolesławieckiego. Na boisku zagrało łącznie ok. 70 chłopców z podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja, choć zacięta, odbywała się w bardzo przyjacielskiej atmosferze, a głośnego dopingu pozazdrościć mogą profesjonalne imprezy sportowe. Czarnym koniem turnieju okazały się drużyny z Olszyny (kategorie wiekowe szkoła podstawowa i gimnazjum) oraz Bogatyni (szkoła ponadgimnazjalna), które, startując w zawodach, triumfowały w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Miejsca na podium:

Szkoły podstawowe

1. Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Olszynie

2. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu

3. Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie

4. Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu

Gimnazja

1. Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Olszynie

2. Parafia pw. Stygmatów św. Franciszka w Tomisławiu

3. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu

4. Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie

Szkoły ponadgimnazjalne

1. Parafia pw. św.św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni

2. Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Olszynie

3. Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu

W trzecim rejonie duszpasterskim w którym w sobotę grano, jeleniogórsko-kamiennogórskim, w najstarszej grupie, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, walczyły cztery drużyny. Rozgrywki odbyły się na sali Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała reprezentacja parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze (komplet zwycięstw), drugie miejsce zajęła parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, a trzecie parafia pw. św. Jadwigi w Gryfowie.

W kategorii gimnazjalistów zagrało pięć drużyn. Z kompletem zwycięstw turniej wygrała reprezentacja parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie. Drugie miejsce zajęła parafia pw. Matki Bożej Różańcowej z Kamiennej Góry, a trzecie parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach.

W grupie uczniów szkół podstawowych walczyły cztery drużyny. Po odniesieniu dwóch zwycięstw i jednym remisie turniej wygrała reprezentacja parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Świeradowie. Drugie miejsce zajęła parafia pw. świętego ap. Piotra i Pawła w Twardocicach, a trzecie parafia pw. Wszystkich Świętych w Miszkowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama