Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Legnickiego

Legnicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
  • GN 17/2026
    GN 17/2026 Dokument:(9685120,Zajęcie podwyższonego ryzyka)
legnica.gosc.pl → Wiadomości z diecezji legnickiej → Krzyż łączy parafie

Krzyż łączy parafie przejdź do galerii

 

Oto relacja z drogi krzyżowej z symbolami ŚDM w Zgorzelcu.

Aleksandra Chudy

0 FB Twitter
drukuj wyślij

Od 8 do 11 marca trwa peregrynacja tych symboli w campusie Zgorzelec, a dnia 9 marca te znaki miał zaszczyt powitać Zgorzelec. Peregrynacja rozpoczęła się o godzinie 18.00 Mszą Świętą, która była również zakończeniem rekolekcji wielkopostnych prowadzonych przez ks. dr Piotra Góździa.

Po Eucharystii wszyscy wierni zgromadzili się przy kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Po kilkunastominutowej organizacji mogliśmy wyruszyć w trasę, której celem była parafia św. Józefa Robotnika. Pomimo mroźnej i wietrznej pogody wiele grup wykazało zaangażowanie w przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami Zgorzelca. Przedstawiciele parafii św. Jadwigi Śląskiej, św. Bonifacego, św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu, św. Józefa Robotnika, św. Jana Chrzciciela w Leśnej, św Józefa w Zawidowie oraz grupa Przewodniczek i Wędrowników odegrali w tejże uroczystości znaczną rolę. Ich zadaniem było poprowadzenie nabożeństwa poprzez niesienie symboli ŚDM, jak również czytanie rozważań, które pozwoliły nam głębiej zastanowić się nad naszym życiem.

Wydarzenie nie odbyłoby się też bez uczniów klas medycznych czy wojskowych Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu, którzy byli gotowi do niesienia pomocy. Uczestnikiem była również policja i ochotnicza straż pożarna z Gronowa, które zapewniły nam bezpieczeństwo i utrzymywały porządek. Kiedy Droga Krzyżowa dobiegła końca, otrzymaliśmy błogosławieństwo, a symbole zostały przeniesione do parafii pw. św. Józefa Robotnika, gdzie każdy indywidualnie mógł wziąć udział w ich adoracji.

- Mam nadzieję, że to spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci, bowiem uświadomiło nam, iż warto być blisko Boga, naszego Ojca, który zawsze będzie przy nas, gdy tylko otworzymy ku Niemu nasze serca. Dla campusu Zgorzelec wielkim powodem do dumy było to, że mogliśmy gościć okazałe symbole Światowych Dni Młodzieży, ponieważ być może była to pierwsza i jedyna taka okazja - pisze Aleksandra Chudy.

« ‹ 1 › »
Symbole w Zgorzelcu

Zdjęcie nie do użytku DODANE 11.03.2016

Symbole w Zgorzelcu

Przez trzy dni symbole Światowych Dni Młodzieży gościły w campusie Zgorzelec. Wśród wielu odwiedzin i inicjatyw przygotowanych specjalnie na tę okazję była droga krzyżowa ulicami Zgorzelca. To wielkie przedsięwzięcie połączyło wszystkie miejscowe wspólnoty parafialne. Symbolem tego była obecność prawie 700 osób, głównie osób młodych. Zdjęcia: Mieczysław Kasprzyk, Paweł Cwalina  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • CAMPUS ZGORZELEC
  • DIECEZJA LEGNICKA
  • DOMUS MARIAE
  • SYMBOLE ŚDM
  • SYMBOLE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY
  • ZGORZELEC

Polecane w subskrypcji

  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Jak dogodzić Trumpowi
    • Felieton
    Jak dogodzić Trumpowi
    Marek Magierowski
  • Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    • Polska
    Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    Przemysław Kucharczak
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X