Nowy numer 44/2020 Archiwum

Komże i koloratki przy stołach przejdź do galerii

W Sulikowie po raz 9. rozegrano mistrzostwa diecezji służby liturgicznej i księży w tenisie stołowym. Przy stołach stanęło ponad 80 osób z rakietkami w rękach.

Mistrzostwa rozegrano w sali gimnastycznej Zespołu szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II. Zanim jednak tenisiści rozpoczęli pierwsze mecze, spotkali się na Mszy św. w miejscowym kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

Jak mówi ks. Przemysław Durkalec, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej, organizatorom bardzo zależało na tym, aby jak najwięcej zawodników uczestniczyło w Eucharystii.

- Jest okres Wielkiego Postu, czas aby zastanowić się nad swoimi ułomnościami. Warto to zrobić zwłaszcza teraz, przed czekającymi nas emocjami rywalizacji sportowej - zaznaczył kapłan.

- Msza św. to także najlepsza okazja do zawiązania wspólnoty i uwrażliwienia na właściwą postawę współzawodnictwa w rywalizacji sportowej dodał ks. Durkalec.

Turniej rozegrano na dziewięciu stołach w czterech kategoriach wiekowych. Rywalizowano w grupie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Czwartą była grupa "open", którą stanowili zarówno księża jak i dorosłe osoby świeckie.

- Postanowiliśmy, że do udziału w rywalizacji zaprosimy także osoby zaangażowano w liturgię, np. szafarzy Najśw. Sakramentu - poinformował ks. Marek Kurzawa, diecezjalny duszpasterz sportowców.

W tym roku do rywalizacji stanęli zarówno stali bywalcy turnieju w Sulikowie, jak i ministranci z parafii, które po raz pierwszy biorą w nim udział. Turniej, rozgrywany zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego, miał za zadnie m. in. integrację środowiska ministranckiego oraz promocję rywalizacji fair play.

Organizatorami turnieju były diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej oraz Duszpasterstwo Sportowców. Nagrody dla najlepszych pingpongistów ufundowali m. in. starosta zgorzelecki, burmistrz Sulikowa oraz Gość Niedzielny. Patronat honorowy nad zawodami objął bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz legnicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama