Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przez błoto z Indianami przejdź do galerii

W Ścinawie ponad 200 sportowców amatorów rywalizowało nad grząskim brzegiem Odry. Odbyły się tam szóste z dziewięciu zawodów zaliczanych do VII Grand Prix Zagłębia Miedziowego.

Zawody rozpoczął bieg na dystansie 6,2 km. Wystartowali w nim zawodnicy mali i duzi, kobiety i mężczyźni, w różnym stopniu zaawansowania biegowego i z różnymi osiągnięciami na koncie.

Wszyscy, bez względu na umiejętności, mieli te same problemy z wymagającą, błotnistą trasą, przez długi czas prowadzącą brzegiem Odry. Inaczej niż w ubiegłych latach, start zaplanowano w Porcie Ścinawa.

Inny był także temat przewodni imprezy, którą tym razem opanowali kowboje i Indianie przytupujący w rytm muzyki country. 

Grząski grunt i wietrzna aura szybko podzieliły startujących na szereg małych grup. Satysfakcja z ukończenia biegu była jednak taka sama dla zwycięzców, jak i dla tych, którzy przybiegli za nimi. Na wszystkich czekały gorąca zupa i pamiątkowe medale.

Bieg przygotowali m.in. klub Start Ścinawa oraz Grupa Nordic Walking Ścinawa. Po rywalizacji biegaczy przyszedł bowiem czas na trzy grupy z kijkami, które wystartowały w kilkuminutowych odstępach. Zawody były częścią cyklu Ligi Mistrzów Nordic Walking.

Cała impreza jest jedną z dziewięciu, jakie na przestrzeni roku rozgrywane są w kolejnych miejscowościach Zagłębia Miedziowego. Podobne zawody odbyły się już w Pielgrzymce, Iwinach, Chocianowie, Rui i Złotoryi. Przed nami jeszcze Nowa Sól, Legnica i Lubin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama