Nowy numer 3/2021 Archiwum

Męka Jezusa przez park

Wolontariusze legnickiego campusu ŚDM zapraszają na nietypową modlitwę.

Chociaż bliższe prawdy będzie zaproszenie na modlitwę typową dla Wielkiego Postu, lecz odprawianą w nietypowym miejscu. Tym razem będzie to park Miejski w Legnicy. Nabożeństwo odbędzie się w piątek 26 lutego. Początek o godz. 19 na skwerze pomiędzy II LO a Klubem Nauczyciela.

- Jesteśmy wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży z campusu Legnica. Organizujemy tę modlitwę, ponieważ chcieliśmy zrobić coś dla siebie i młodzieży, a także dla całego miasta, w którym żyjemy i które będzie gościło pielgrzymów ŚDM - mówi Jarosław Sobczyk, organizator.

Nabożeństwo otrzymało nazwę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej za nienarodzonych. Uczestnicy będą się modlić za miasto i jego mieszkańców, a także wstawiać się u Boga za nienarodzonymi dziećmi. Tym samym organizatorzy chcą się przyłączyć do inicjatywy modlitewnej 40 Dni dla Życia, która trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej.

Organizatorzy proszą, by ci, którzy zdecydują się przyjść, zabrali ze sobą świecie.

W zeszłym roku ci sami wolontariusze zorganizowali nabożeństwo Drogi Krzyżowej w autobusie komunikacji miejskiej. Połączono ją z rozdawaniem ulotek i promocją tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jak to wówczas wyglądało, można przeczytać i zobaczyć tutaj: Via dolorosa w solarisie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama