Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kwiat prawdę ci powie...

- Nie ma wątpliwości, że piękny kwiat podarowany kobiecie może zastąpić słowa, a więc pozwala mężczyznom nadrobić niedostatki umiejętności komunikacyjnych - mówi prof. Ewa Fudali, botanik z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

- Zgodnie z naszą tradycją nic tak nie przemawia do serca kobiety, jak czerwona róża - wyjaśnia prof. Fudali. Wśród zaliczanych do szczególnie pobudzających miłość zalicza ona także malwę różową i stokrotki.

- Proszę zwrócić uwagę, że większość kwiatów ma 4-5 płatków, a te tradycyjnie kojarzone z miłością to kwiaty pełne, mają znacznie więcej płatków - zauważa prof. Fudali.

Dodatkowo znaczenie ma też zapach pobudzający przewodzenie nerwowe. Ten sam mechanizm dotyczy też roślinnych afrodyzjaków dodawanych do potraw, z których najpopularniejszy w naszym klimacie jest lubczyk.

- To czysta chemia: substancje zawarte w roślinie działają na układ nerwowy, mózg  dostaje więcej neuroprzekaźników, a my czujemy się mile pobudzeni - tłumaczy pani profesor.

Kwiaty kwiatami, ale niedostatki w umiejętnościach komunikacyjnych można nadrobić także w naszym konkursie. Jeszcze tylko do niedzieli, 14 lutego, do 22.00 przyjmujemy wykonane przez Was walentynki z wyznaniami miłosnymi.

Szczegóły konkursu "Kocham. Jak to trudno powiedzieć!" można znaleźć na naszej stronie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama