Nowy numer 49/2020 Archiwum

Flash mob pro life przejdź do galerii

W Legnicy rozpoczęła się światowa 40-dniowa modlitwa za nienarodzonych.

Zgodnie z zapowiedzią, dokładnie o 12.00 rozpoczęła się inicjatywa "40 dni dla Życia". Przez 960 godzin nieustannie będzie trwała modlitwa w intencji dzieci nienarodzonych, a zagrożonych zabójstwem, oraz ich rodziny. Jest to bezpośrednie modlitewne przygotowanie do Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Legnicy w Niedzielę Palmową.

Widocznym symbolem gotowości do modlitewnej obrony nienarodzonych jest inicjatywa zwana z języka angielskiego flash mob. W idei jest to niespodziewane, bądź po prostu szybkie w organizacji wydarzenie, do którego może się przyłączyć każdy z widzów. W Legnicy jest to modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, która odbyła się przy pomniku św. Jana Pawła II, który stoi przy legnickiej katedrze. Kolejne takie spotkania będą się odbywały codziennie aż do Niedzieli Palmowej.

Młodzi KSM-owicze trzymają podczas modlitwy transparent pokazujący kilkunastotygodniowe dziecko w łonie matki a także obraz Matki Bożej z Guadalupe. - Modlimy się za nienarodzonych oraz o pokój na świecie. Zgodnie z tym, o czym mówiła bł. Matka Teresa z Kalkuty: "Jeśli możemy zaakceptować to, że matka zabija swoje dziecko, to jak możemy mówić innym ludziom, by nie zabijali drugiego człowieka?" - mówi ks. Janusz Wilk.

W modlitwie wzięło udział kilkanaście osób. Kilka dołączyło się w trakcie modlitwy. - Zazwyczaj modlę się Koronką w innym miejscu. Ze względu na to, że dzisiaj mamy takie święto, postanowiłem przyjść tutaj. Nie wiem, czy uda mi się bywać tutaj codziennie, ale będę bywał jak tylko pozwoli mi na to czas - mówił Zygmunt Węgrzyn, legniczanin z parafii pw. św. Jacka.

Następne takie spotkanie już w czwartek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama