Nowy numer 49/2020 Archiwum

Jak Triduum, to i rekolekcje

- Nie wyobrażamy sobie innego sposobu spędzania świąt - mówi Agnieszka Brożyna.

Przeżywamy obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. W związku z tym Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej organizuje cykl wykładów otwartych podejmujących zagadnienie chrztu. Wspólnota zaprasza na spotkanie z prorektorem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, ks. prof. PWT dr hab. Rajmundem Pietkiewiczem, który wygłosi prelekcję „Biblia Tysiąclecia – Biblia na Millenium chrztu Polski”. Wykład otwarty odbędzie się 5 marca (sobota) o 10.00 w auli seminaryjnej (ul. Jana Pawła II 1).

Nie jest to jednak jedyne wydarzenie, na które zaprasza nas wspólnota WSD. Wielkimi krokami zbliża się bowiem Triduum Paschalne. Wzorem poprzedniego roku można wziąć udział w nietypowych, jedynych w swoim rodzaju rekolekcjach. Rozpoczną się one już w Wielki Czwartek, 24 marca, o 15.30. Zakończą w Niedzielę Zmartwychwstania o 17.00.

- Możemy powiedzieć z mężem - chociaż myślę, że podobnie myśli większość z uczestników zeszłorocznych rekolekcji - że nie wyobrażamy sobie innego spędzania świąt, jak właśnie w takiej wspólnocie - mówi Agnieszka Brożyna. - To przeżywanie ma inny wymiar. O wiele bardziej duchowy niż dotychczas. Pomogły w tym katechezy biskupa Zbigniewa. On potrafi przybliżyć tę rzeczywistość paschalną w bardzo prosty i przystępny sposób. Dzięki temu całe przeżywanie obrzędów w katedrze odbywało się z większym zrozumieniem. Rozumieliśmy każdy element. To, co mi się bardzo podobało, to że biskup się nie spieszył z odprawieniem liturgii. Przepiękne było przeżywanie świąt we wspólnocie ludzi, którzy szukają Jezusa - mówi legniczanka.

Wszyscy, którzy by chcieli wziąć udział w całości rekolekcji, zostaną zakwaterowani w budynkach WSD znajdujących się przy ul. Grunwaldzkiej 1. Są to pokoje 2-, 3-osobowe. Liczba miejsc jest ograniczona. Jest jednak możliwość uczestnictwa „z dojazdu” lub dochodzących.

Więcej informacji pod numerem tel. 691 799 660 (14.00-21.00); e-mail: pawbroz@gmail.com. Zapisy tylko do 10 marca!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama