GN 2/2019 Archiwum

Salezjańskie ferie za nami

Zimowe półkolonie dla dzieci zorganizowała parafia św. Jana Bosko w Lubinie. Były już m.in. wyjazdy do huty szkła i muzeum techniki. Z półkolonii skorzystało 70 dzieci.

Młodzi uczestnicy zimowiska mogli się na własne oczy przekonać, jak przebiega produkcja w hucie szkła. Z kolei wyjazd do muzeum techniki w Jaworzynie Śląskiej był okazją, aby poznać historię kolei i motoryzacji. Nie były to jedyne atrakcje przygotowane w tym czasie.

- Poza wycieczkami dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i same mogły konstruować roboty podczas zajęć z robotyki - mówi kl. Paweł Pełka SDB. - Nie sposób opisać wszystkich atrakcji, ale warto wspomnieć o aktywnym wypoczynku na sali gimnastycznej czy zabawach na świeżym powietrzu.

W tygodniowym planie zajęć nie zabrakło elementów formacyjnych. W tym roku wspólnie z animatorami przygotowanymi do tego rodzaju pracy, najmłodsi wychowankowie oratorium mogli poznawać wartość braterskiego życia, oglądając i analizując treść filmu animowanego "Mój brat niedźwiedź".

- Półkolonie zimowe organizowane w salezjańskim oratorium to doskonała okazja, aby poprzez radość i zabawę poprowadzić najmłodszych do Boga i świętości, do której
zachęcał wszystkich swoich wychowanków św. Jan Bosko - uważa P. Pełka.

W tym roku z tej okazji skorzystało 70 dzieci. Organizatorzy podkreślają, że wszystkie atrakcje na zimowisku mogły się odbyć dzięki młodzieży, która zrezygnowała z wyjazdów i innych form aktywności, by poświęcić się pracy z najmłodszymi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy