Wiem, po co posłał mnie Bóg...

Dziś 7. rocznica święceń biskupich bp. Marka Mendyka. Jubilat przewodniczył Mszy św. w seminarium legnickim, odprawionej dla gimnazjalistów, uczestników rekolekcji.

- Tajemnica powołania człowieka wyprzedza tajemnicę jego narodzin. Ja już wiem, do czego powołał mnie Pan Bóg. Ale będąc w waszym wieku jeszcze tego nie wiedziałem. Przyznam, że miałem inne plany co do swojego życia. Ale przyszedł taki moment walki duchowej, po której pozostało już tylko uklęknąć przed Najświętszym Sakramentem i powiedzieć: "Uwiodłeś mnie Panie, a ja dałem się uwieść" - mówił w homilii bp Marek, zwracając się do młodzieży. Nawiązał tym samym do słów proroka Jeremiasza, czytanych dziś na Mszach świętych w całej Polsce.

- Bardzo lubię ten tekst. Kiedy wstępowałem do seminarium, a wszyscy moi przyjaciele i znajomi zostali "w świecie", pytałem siebie nie raz: co będę z tego miał? "Uwiodłeś mnie, a ja dałem się uwieść". To słowa, które chciałbym wam dzisiaj ofiarować. Wam, którzy jesteście na początku swojej życiowej drogi - powiedział do młodzieży.

Wiem, po co posłał mnie Bóg...   Biskup Marek odebrał życzenia jubileuszowe m. in. od od młodzieży gimnazjalnej Roman Tomczak /Foto Gość

Msza św. odbyła się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego. Spotkali się na niej nie tylko uczestnicy kilkudniowych rekolekcji dla młodzieży gimnazjalnej, ale także przełożeni seminaryjni oraz alumni. Im właśnie biskup Marek dziękował za opiekę nad gimnazjalistami.

- Dziękuję wam za poświęcony im czas. Jestem pewien, że ta mała trzódka seminarzystów jest także gotowa poświęcić całe swoje życie Jezusowi - dodał. Biskup Marek był z kolei adresatem życzeń od wspólnoty seminaryjnej oraz gimnazjalistów. Zapewnienia modlitwy o Boże błogosławieństwo przypieczętował bukiet kwiatów wręczony jubilatowi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..