Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wolne są te nocne

Ty już to zrobiłeś? Zapisałeś się na 960-godzinny maraton modlitwy?

W biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej trwają zapisy na modlitewny maraton w intencji nienarodzonych. Ten startuje, jak wiadomo, w sam południe 10 lutego, czy w Środę Popielcową.

Do tej pory zajęte zostało już około 2/3 terminów w ciągu dnia. Więcej wolnych godzin znajduje się w nocy.

- Przeważnie chodzi o godziny późno nocne aż do godz. 4 nad ranem. Mam nadzieję, że uruchomią się jeszcze nocne marki i zechcą się modlić też w tych godzinach. Na razie większość zgłoszeń jest spoza diecezji legnickiej m.in. z Warszawy, Łodzi, Krakowa. Są też oczywiście też całkiem malutkie miejscowości – mówi Ania Zenka z biura KSM.

W poprzednich latach sporo tych godzin nocnych zapełniły grupy zorganizowane. W tym roku na razie zgłosiły się tylko dwie takie grupy – z parafii pw. Przemieniani Pańskiego w Białej oraz z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej z Tymowej.

Zainteresowani modlitewną obroną dzieci nienarodzonych mogą zadzwonić pod numer telefonu 513 129 362 od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. Wcześniej można też sprawdzić, które godziny są jeszcze wolne TUTAJ.

Inicjatywa modlitewna na 40 Dni Dla Życia rozpocznie finalne przygotowania do VIII Marszu Dla Życia i Rodziny. Ten przejdzie przez Legnicę w Niedzielę Palmową. Do tego czasu już od Środy Popielcowej nieprzerwanie przez 960 godzin będzie zanoszona modlitwa za dzieci nienarodzone i ich rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama