Nowy numer 2/2021 Archiwum

A ty, co chciałbyś mieć w zamku?

Gotowa jest ankieta na temat przyszłego przeznaczenia zamku w Jędrzychowie. Nowi właściciele chcą, aby w ankiecie wypowiedzieli się głównie mieszkańcy Zagłębia Miedziowego. "To przecież dla nich odnawiamy obiekt", mówią.

Ankieta opracowana jest w ten sposób, że w pierwszej części diagnozuje obecną sytuację na rynku kultury w Zagłębiu Miedziowym, w drugiej sondując najbardziej gorące oczekiwania wobec jej organizatorów i twórców.

- Potrzebujemy jak najwięcej obiektywnych opinii - mówi Ewa Halbryt, szefowa Stowarzyszenia "Nowe Kazamaty", obecnego właściciela zamku w Jędrzychowie. - Pomogą nam one wpasować się w oczekiwania mieszkańców regionu - dodaje.

Zamek w Jędrzychowie (gm. Polkowice) to właściwie pozostałość po zborze ewangelickim, zbudowanym na fundamentach średniowiecznego zamku. W połowie ub. r. legnicka kuria, dotychczasowy właściciel zabytku, przekazała go nieodpłatnie "Nowym Kazamatom".

Od tego czasu wykonano dokumentację techniczną obiektu oraz zabezpieczono go przed nieproszonymi gośćmi. Mieszkańcy Jędrzychowa oraz sąsiedniego Sobina wykarczowali teren wokół zamku.

Od początku przejęcia zabytku trwały rozmowy na temat jego ostatecznego przeznaczenia. Mówiło się m. in. o sali widowiskowo-koncertowej. Teraz "Nowe Kazamaty" postawiły na recenzję mieszkańców regionu. Ewa Halbryt zaprasza do odwiedzenia strony:

http://www.survio.com/survey/d/S1O4O8M2W5J2A9D4F

Wynik ankiety będzie miał ogromny wpływ na dalsze losy i kierunek prac nad przywróceniem do życia dawnego zamku a później zboru.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama