Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pielgrzymkowa tęsknota

Pojadą pomodlić się na Jasnej Górze, bo na pieszej pielgrzymce… brakowało na to czasu!

W środku zimy członkowie jeleniogórsko-kamiennogórskiej grupy o numerze 2 z pieszej pielgrzymki legnickiej, jadą na Jasną Górę, bo … brakowało im na to czasu podczas pielgrzymki! Jadą dziękować za miniony czas rekolekcji w drodze i proszą na łaski na nadchodzącą pieszą pielgrzymkę.

- Po dojściu na Jasną Górę jest możliwość na krótką modlitwę, później jest Eucharystia, najczęściej na Wałach, a po niej wszyscy od razu się rozjeżdżają do domów. Zostałem po ostatniej pielgrzymce na wieczorne i nocne modlitwy i wiele osób, z którymi później rozmawiałem, zazdrościło mi trochę tego pozostania. Obiecałem im, że znajdę czas i zorganizuję taki wyjazd na całonocne trwanie modlitewne przy Matce Bożej. No i wyznaczono nam właśnie taki termin - mówi ks. Matusz Rycek, przewodnik pielgrzymkowej „dwójeczki”.

Pojechać może każdy, nawet ten, kto nie przynależy do grupy nr 2 albo nawet ten, kto w życiu jeszcze nie wybrał się pieszo do Matki Bożej Częstochowskiej.

Wyjazd nastąpi 5 lutego o godz. 14 sprzed krzeszowskiej bazyliki mniejszej (godz. 14.10 z Kamiennej Góry (ul. Kościuszki) oraz o godz. 15.00 z Jeleniej Góry (Parafia Św. Wojciecha)).

Plan wyjazdu wygląda tak, że czuwanie rozpocznie się o godz. 21, a zakończy około 4.30. O północy rozpocznie się Eucharystia w intencjach przywiezionych przez pielgrzymów.

- Podczas nocnego czuwania czas biegnie jakby inaczej, szybciej. Nim się spostrzeżemy, już będzie się kończyło. Zapraszamy! - mówi ks. Mateusz.

Zapisy do końca stycznia przyjmuje ks. Mateusz tel: 513 982 146.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama