Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzień Pański - dla wszystkich taki sam?

Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli zaprasza na oryginalną konferencję.

Odbędzie się ona 20 lutego, ale ze względu na trwający Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, warto wiedzieć o niej już dziś.

Konferencja ekumeniczna będzie dotyczyła niedzieli. Hasłem przewodnim będą słowa: "By na nowo odkryć Dzień Pański". Zaplanowano ją z okazji pierwszej rocznicy podpisania przez przedstawicieli różnych Kościołów wspólnego apelu o poszanowanie i chrześcijańskie świętowanie niedzieli w Polsce, co stało się 20 stycznia 2015 roku.

Kto przyjdzie na konferencję, będzie mógł wysłuchać ks. Mirosława Drapały z Kościoła greckokatolickiego ze świątyni pw. Zaśnięcia NMP w Legnicy, który wygłosi referat "Niedziela w świetle Katechizmu Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego Chrystus - nasza Pascha". Obecny będzie też ks. Lubomir Worhacz z Kościoła prawosławnego z parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy z wykładem "Pamiętaj, aby dzień święty święcić".

Z kolei ks. Jerzy Gansel z Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce z parafii w Legnicy przedstawi prelekcję "Niedzielne spotkanie z Chrystusem i jego oddziaływanie na szarość codziennego życia". Przemówi też przedstawiciel Kościoła rzymskokatolickiego - ks. Bogusław Drożdż, który zreferuje "Dlaczego mamy świętować niedzielę - argumenty Listu apostolskiego św. Jana Pawła II Dies Domini".

Odbędą się też wspólna dyskusja i wspólna modlitwa. Wszystko w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy od 10.00. Całość organizuje Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama