GN 3/2021 Archiwum

O. Cadeddu będzie w Lubinie!

Znany charyzmatyk poprowadzi rekolekcje dla młodzieży. Już teraz się zapisz!

Ruszyły zapisy na wielkie rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży diecezji legnickiej, które odbędą się 5 i 6 marca w parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie oraz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach. Hasłem tych dni będą słowa: "Weźmijcie Ducha Świętego".

Poprowadzi je znany charyzmatyk o. Antonello Cadeddu z Brazylii. Jest to włoski kapłan, który od lat pracuje w brazylijskim São Paulo wśród najbiedniejszych mieszkańców faveli. Głosi im Ewangelię i podejmuje uczynki miłosierdzia. Wraz z przyjacielem, o. Enrique, przed 15 laty powołał do życia katolicką wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Jezus przez nich uzdrawia, leczy, daje nowe życie i miłość, wskrzesza. Są oni żywymi świadkami, że ewangelizacja sprowadza się do wprowadzania Jezusa w życie danej osoby. A Jezus sam się troszczy o daną osobę, dokonując w jej życiu cudu przemiany serca, odnowienia umysłu, nawrócenia czy uzdrowienia.

Ojciec Antonello, obok o. Johna Bashobory z Ugandy, jest bohaterem słynnego filmu dokumentalnego "Duch" Lecha Dokowicza. Oto jego trailer:

Zwiastun Duch Dokowicz, Bodasiński pełny film za 15 na mikael pl
Jacek Bargielski
Żeby wziąć udział w rekolekcjach, należy zarejestrować się na stronie: www.rekolekcjelubin.pl. Tam też znajdują się szczegółowy program i warunki przyjazdu.

Zanim spotka się młodzież, salezjanie zapraszają do siebie księży oraz osoby zakonne, a także świeckich liderów wspólnot. Konferencja i modlitwa o. Antonello odbędzie się w piątek 4 marca, a myślą przewodnią będą słowa: "Idźcie i głoście Ewangelię".

Tak zaprasza na to spotkanie z Bogiem ks. Marcin Kozyra SDB, pomysłodawca rekolekcji:

Zaproszenie na rekolekcje z o. A. Cadeddu
Jędrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama