Nowy numer 2/2021 Archiwum

Otwórz serce na Serce 2.0

Nie możesz pomóc w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży? To przynajmniej przyjdź i się w tej intencji pomódl.

W piątek o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Józefa Opiekuna Zbawiciela rozpocznie się nabożeństwo Serce 2.0.

- Zapraszamy do parafii pw. św Józefa na kolejne spotkanie modlitewne przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Warto przyjść, po to by się pomodlić za to dzieło A może też poznać nowych ludzi? Cały czas czekamy na młodych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami tego wydarzenia - mówi ks. Przemysław Superson, diecezjalny koordynator przygotowań.

Adoracje Najświętszego Sakramentu odbywają się w legnickich kościołach od kilku miesięcy. Jest to swoista modlitewna sztafeta przez miasto. W ten sposób wolontariusze legnickiego campusu propagują ideę Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, a z drugiej strony omadlają dzieło.

W Legnicy, jak również w pozostałych pięciu miastach-campusach, w lipcu br. pojawią się uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w ramach tzw. Dni w Diecezjach. Spędzą kilka w diecezji legnickiej, a później pojadą na kilka dni do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

W diecezji legnickiej planowane jest przyjęcie nawet 6 tysięcy takich pielgrzymów. Aby to się stało możliwe potrzebni będą wolontariusze oraz rodziny chętne do przenocowania pielgrzymów.

- Wielokrotnie jesteśmy zapytywani przez grupy szukające diecezji na pobyt, czy jesteśmy w stanie ich zakwaterować u rodzin. Nie chcą mieszkać w akademikach czy hotelach, lecz chcą doświadczyć życia wiarą w polskich rodzinach - mówi ks. Przemysław Superson.

Na tę chwilę diecezja legnicka ma zagwarantowane około połowy planowanych noclegów. Jeżeli państwo są zastanawiają się czy np. warto przyjąć takich pielgrzymów bądź jakie warunku należy spełnić by to zrobić, warto skontaktować się z ks. Przemysławem - tel. 502 484 644.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama