GN 3/2021 Archiwum

Oaza ciszy w środku miasta

Siostry karmelitanki mówią, że ich oferta rekolekcji jest wyjątkowa.

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają młodzież ze szkół średnich, studiującą i pracującą na rekolekcje, które poprowadzi ks. Daniel Zając. Odbędą się one od 29 do 31 stycznia w klasztorze sióstr w Legnicy przy ul. Okrzei 20. Hasłem przewodnim będą słowa: „Zjednoczenie z Chrystusem”.

- Organizujemy te rekolekcje, żeby wszyscy ich uczestnicy mogli się zatrzymać na chwilkę w biegu codziennych zajęć. Żeby mogli złapać oddech. Proponujemy zastanowienie się, czy jest możliwe zjednoczenie z Chrystusem w moim życiu. Jak je osiągnąć? To są pytania, które mogą, a nawet powinny zrodzić się w sercu każdego człowieka, a są inspirowane słowami św. Teresy z Àvili, której 500. urodziny świętowaliśmy w 2015 roku. Św. Teresa określiła modlitwę jako serdeczną, przyjacielską rozmowę z Tym, o którym wiemy, że nas miłuje - mówi s. Lucjusza.

Na zainteresowanych czeka więc na pewno modlitwa, w tym adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, konferencje, spotkania w grupach, oglądanie ciekawego filmu, czas na refleksję.

- W ciągu roku dla chętnych organizujemy co miesiąc spotkania, przeważnie w drugą sobotę miesiąca. Są osoby, które korzystają z nich systematycznie. Co je tu przyciąga? Mówią, że pragnienie spotkania z Panem Bogiem, uwielbianie Go przez śpiew, a szczególnie cenią sobie adorację Najświętszego Sakramentu. Niektórzy, zapisując się, dopytują, czy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Niezmiennie odpowiadam: „Tak, będzie!” - mówi karmelitanka.

- Duch Karmelu to duch modlitwy, trwania w obecności Boga. Duch wyciszenia, nawet w środku miasta. Sama tego doświadczam podczas rozmyślania w naszej kaplicy. To jest miejsce i czas, w których Bóg przemawia, szczególnie przez wsłuchiwanie się w Jego słowo. Tylko w ciszy można Go usłyszeć. Może mamy jakieś pytania do Niego? To gdzie Go usłyszeć, jak nie w modlitwie, w ciszy? Bóg lubi proste rzeczy, szczególnie ciszę - mówi s. Lucjusza.

Zgłoszenia należy kierować na adres: siostra.caritas@wp.pl lub do s. Lucjuszy: tel. 608 787 318.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama