Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ogłoszą miłosierdzie

Znamy pierwsze szczegóły tegorocznego VIII Legnickiego Marszu dla Życia.

W Niedzielę Palmową, tj. 20 marca przez Legnicę przejdzie kolejny, tym razem już VIII Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem przewodnim będą słowa "Ogłaszamy Miłosierdzie". W ten sposób organizatorzy chcą się włączyć w nurt życia Kościoła, który przeżywa Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

- Papież Franciszek poprzez ogłoszenie takiego roku pragnął otworzyć wiele możliwości uzyskania odpustów zupełnych oraz głębsze otwarcie ludzi na miłosierdzie Boże. Istnieje chociażby możliwość uzyskania rozgrzeszenia z grzechu aborcji u każdego kapłana. Dlatego ogłaszamy miłosierdzie - szczególnie dla tych, którzy jakoś zgrzeszyli przeciwko życiu. Dlatego marsz ma takie hasło i taki charakter - mówi koordynator marszu ks. Janusz Wilk.

Marsz będą poprzedzały modlitewna krucjata 40 Dni dla Życia oraz Modlitewny Flash Mob.

Ta pierwsza inicjatywa polega na nieustannej modlitwie w intencji nienarodzonych dzieci. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania się telefonicznego i podejmowania czuwania w swoich domach czy też miejscach aktualnego przybywania bądź w grupach w kościele. Rodzaj podjętej modlitwy nie jest określony. Ważna jest intencja. 

Ogłoszą miłosierdzie   Konferencja, podczas której poinformowano o tegorocznej inicjatywie Jędrzej Rams /Foto Gość Modlitwa rozpocznie się 10 lutego, tj. w Środę Popielcową o godz. 12.00, zakończy zaś w Niedzielę Palmową wraz z początkiem Marszu dla Życia.

Zgłoszenia są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15 pod numerem telefonu 513 129 362.

Drugą inicjatywą będzie Modlitewny Flash Mob, który będzie się odbywał każdego dnia przez Wielki Post o godz. 15.00 przed pomnikiem Jana Pawła II, który stroi przy legnickiej katedrze. Będzie to modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama