GN 42/2020 Archiwum

Podsumowali działalność

Akcja Katolicka już po spotkaniu adwentowym, którym zakończyła kolejny rok działalności.

Tradycyjnie w czasie Adwentu członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Legnickiej spotykają się, by się formować, słuchając prelekcji, ale także by podsumowywać mijający rok.

tegoroczne spotkanie odbyło się w centrum działalności Akcji, czyli w salkach przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy, a rozpoczęła je Eucharystia. .

Tym razem w roli prelegentów wystąpili m.in. ks. dr Bogusław Wolański, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Legnickiej Kurii Biskupiej z prezentacją o Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia Bożego i ks. prod dr hab. Stanisław Araszczuk z wykładem "Celebracja miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania".

Podsumowali działalność   Jan Zimroz dziękuje ks. dr. hab. Stanisławowi Araszczukowi Jędrzej Rams /Foto Gość Pokrótce prezes Jan Zimroz podsumował rok 2015, a także wskazał na cele w nadchodzących 12 miesiącach. W ciągu roku Akcja Katolicka może się poszczycić organizacją m.in. spotkania opłatkowego, spotkania w parafii prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy czy udziałem w II Kongresie AK w Krakowie. W nadchodzącym roku członkowie Akcji na poziomie diecezji zaplanowali m.in. pielgrzymkę do Matki Bożej Łaskawej, pielgrzymkę rowerową a także pomoc w pielgrzymce osób niepełnosprawnych do Krzeszowa.

Bardzo ważnym punktem w statutowym życiu organizacji będą niewątpliwie kolejne wybory władz Zarządu Diecezjalnego Instytutu. Te już w pierwszej połowie roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama